Włocławski Klub Wodniaków PTTK

Włocławski Klub Wodniaków jest jednostką organizacyjną Oddziału Kujawskiego PTTK. Od 1949 roku jako Sekcja Turystyki Wodnej Polskiego Towarzystwa Krajoznawczego skupia ludzi, których łączy uprawianie turystyki wodnej, zwłaszcza kajakowej.

Niektórzy jego członkowie parają się kajakowaniem od przypadku, uczestnicząc w jednym wakacyjnym spływie w ramach urlopu, dla innych kajak stał się istotną częścią życia i jest w nim obecny praktycznie przez cały rok, od zimy aż do jesieni. Wszystkich nas łączy jednak miłość do szlaków wodnych i podróżowania.

Założeniem przyświecającym działalności Klubu jest propagowanie turystyki kajakowej na Kujawach, czemu służą organizowane w regionie spływy ogólnodostępne, oraz poznawanie szlaków dotąd przez nikogo z nas nie przebytych - co staramy się czynić podczas pozostałych eskapad.

Ponieważ piękne są zarówno szlaki nizin i pojezierzy, kameralne małe rzeczki i krajobrazy otwartych przestrzeni, jak i rwące rzeki przebijające się przez góry, każdy z tych rodzajów kajakowania ma wśród nas swoich zwolenników.

Od kilku lat przyciągają naszą uwagę trasy zagraniczne, więc przeciętnie raz w roku staramy się także taką trasę uwzględnić w swych planach.

Więcej dowiesz się o nas na stronie: