Szlak żółty "Północny"
Włocławek - Dobrzyków 69,6 km
- 0,0
- Początek szlaku we Włocławku obok stadionu na ulicy Okrężnej. Dalej szlak biegnie ulicą Leśną do alei Kazimierza Wielkiego równolegle do ścieżki rowerowej
- 2,0
- Szlak przecina Aleję Kazimierza Wielkiego i zagłębia się w kompleks lasów komunalnych niedaleko przystanku MPK (autobusy nr 3, 12, 15)
- 5,5
- Szlak dochodzi do żużlówki, po prawej stronie dróg znajduje się jezioro Rybnica (pow. 7,6 ha) po lewej ogródki działkowe. Szlak wkracza na teren GWPK.
- 6,8
- Ścieżka wijąc się między drzewami i jałowcami dochodzi do jeziora Łąki (pow. 5,5 ha) Brzegi jeziora są zabagnione lecz w kilku miejscach można dotrzeć do tafli wody.
- 9,2
- Po lewej stronie jezioro Radyszyńskie (pow. 31 ha), brzegi bagniste, trudno dostępne, po prawej małe jezioro Radyszyn-Czarne (pow. 1,2 ha).
- 12,0
- Węzeł szlaków. Szlak żółty łączy się ze szlakiem niebieskim "Łącznikowym" na długości około 0,9 km
- 12,9
- Leśniczówka Mursk.
- 14,2
- Zabudowania wsi Telążna. Szlak wychodzi z lasu i biegnie w pobliżu jeziora Telążna o powierzchni 23,8 ha.
- 15,8
- Końcowy przystanek PKS linii Włocławek - Telążna. W pobliżu sklep. Około 1 km (w stronę Kowala) znajduje się wspaniały pomnik przyrody w postaci wiekowego dębu.
- 16,3
- Telążna Leśna, osada śródleśna oraz leśniczówka.
- 18,2
- "Migdalszczyzna", pomnik - mogiła. Miejsce Pamięci Narodowej z okresu II Wojny Światowej.
- 18,8
- Granna Góra, szlak przecina pasmo wydm.
- 21,6
- Skupisko małych jezior śródleśnych. Po lewej jeziora Święte i Chrapka, po prawej jezioro Łąkie. W pobliżu rezerwat Jazy chroniący starodrzew sosnowy.
- 24,8
- Geomorfologiczny rezerwat przyrody "Gościąż" obejmujący jeziora Mielec, Gościąż, Brzózka i Jazy. Szczególnie cenne jest jezioro Gościąż (pow. 45,5 ha) w którym znajdują się nienaruszone osady denne gromadzone na przestrzeni około 13000 lat stanowiące zapis historii zmian środowiska i klimatu w tym rejonie. Obok drogi (po prawo) samotna mogiła żołnierska z 1939 r.
- 26,3
- Najdogodniejszy dostęp do jez. Gościąż.
- 31,3
- Granica województw Kujawsko-Pomorskiego i Mazowieckiego. W lewo droga do wsi Skoki Duże (około 4 km). We wsi znajdują się zabytkowe domy drewniane. Szlak biegnie prosto w kierunku widocznych w oddali zabudowań.
- 31,9
- Początek wsi Grodziska, ciągnącej się na przestrzeni około dwóch kilometrów.
- 34,7
- Pojedyncze zabudowania wsi Kamion.
- 38,7
- Duninów Nowy, siedziba gminy. Miejscowość o wybitnych walorach przyrodniczo-kulturowych leżąca nad brzegiem Zalewu Włocławskiego.
- 41,5
- Trzcianno - wieś
- 47,0
- most na rzece Skrwa Lewa, połączenie ze szlakiem niebieskim (wspólny odcinek na długości 1,5 km)
- 53,0
- Po prawej jezioro Sędeń (pow. 16,5 ha). Na północnym i wschodnim brzegu punkty widokowe. Połączenie ze szlakiem czerwonym na długości kilkuset metrów.
- 55,5
- Stacja PKP Łąck, połączenie z Płockiem i Gostyninem
- 59,5
- Przystanek PKS Grabina przy szosie Płock - Gostynin
- 61,5
- Po prawej stronie jezioro Górskie (pow.42 ha). Na północnym brzegu 3 dęby - pomniki przyrody zwane "Dębami Sobieskiego".
- 64,0
- Po prawej jezioro Ciechomickie (pow. 42 ha) połączone strugą z jeziorem Górskim, od wschodu otoczone wysokimi morenami czołowymi.
- 69,6
- Dobrzyków, wieś w gminie Gąbin. Koniec szlaku.